افراط در مصرف کشمش

26

05 شنبه 30 تیر 1397

افراط در مصرف کشمش

افراط در مصرف کشمش

یک کارشناس تغذیه گفت: استفاده از خرما، کشمش و میوه‌های خشک مانند توت به جای قند انتخاب مناسبی است.

به گزارش ایسنا، مریم شلیله اظهار کرد: استفاده از جایگزین‌هایی مانند خرما، کشمش و میوه‌های خشک به شرط رعایت مقدار مناسب مصرف انتخاب عاقلانه‌ای است.وی افزود: گاهی برخی افراد یک فنجان چای را با یک مشت کشمش می‌خورند که در این حالت مقدار زیادی قند و کالری وارد بدن می‌شود و این کار بسیار اشتباهی است.شلیله در مورد افراط در مصرف کشمش تصریح کرد: کشمش به عنوان یک جایگزین برای میوه است. میوه‌ای که خشک شود ممکن است برخی مواد و خواص خود را از دست داده باشد، اما به هر حال زمانی استفاده از این گونه جایگزین‌ها خوب و مفید است که به اندازه و نه در حد افراط مصرف نشود.هم چنین این کار شناس در افراط در مصرف کشمش تاکید کرد: بهتر است یک فنجان چای را همراه با دو تا سه عدد کشمش یا میوه خشک دیگر میل کنید.

شلیله عنوان کرد: بیماران دیابتی و افرادی که قند خون‌شان بالاست نیز می‌توانند در صورت مشورت با پزشک از خرما، کشمش و … استفاده کنند.

وی در پایان گفت: مواردی نظیر خرما، کشمش و سایر جایگزین‌ها نیز از لحاظ میزان قند با قند طبیعی برابری می‌کند اما قند فقط کالری دارد و خرما، کشمش و سایر میوه‌های خشک دارای انرژی زیادی هستند که برای بدن لازم و مفیدند.

 

در این رابطه بیشتر بخوانید:  اینجا کلیک کنید

توسط milad bagheri|مقاله|بدون دیدگاه

ارسال نظر